افزایش ۸۱ درصدی اجاره بهای ماشین آلات ساختمانی


گزارش کردن شهرآرانیوز، مرکز آمار ایران هزینه اجاره ساعتی ۶۰ نوع ماشین آلات مورد استفاده در پروژه های ساختمانی را تحلیل کرده است.

بر اساس گزارش مرکز آمار “اجاره ماشین آلات مورد استفاده در پروژه های عمرانی استان تهران – نیمه اول سال ۱۳۹۰″، میانگین هزینه اجاره ساعتی ۱۰ دستگاه منتخب در نیمه نخست امسال نسبت به سال گذشته ۸۱ درصد رشد داشته است. .

بیشترین افزایش اجاره ساعتی نسبت به دوره قبل با ۱۵۵.۳۹ درصد مربوط به «جرثقیل کامیون دو کابین حدود ۵۰ تن با راننده» و کمترین افزایش اجاره بهای ساعتی مربوط به «استیشن چهار درب با راننده» با راننده است. ۱۸.۳۳ درصد نسبت به دوره قبل.

افزایش 81 درصدی اجاره بهای ماشین آلات ساختمانی

گزارش مرکز آمار از افزایش قیمت تمام شده ماشین آلات ساختمانی و همچنین گزارش قبلی مرکز از افزایش بهای تمام شده نهاده های ساختمانی در کنار رشد قیمت مسکن حکایت از افزایش قیمت تمام شده ساخت مسکن

بازار مسکن در سال گذشته رشد قیمتی نزدیک به ۵۰ درصدی را تجربه کرده است. با وجود رشد قیمت ها در این بازار، معاملات در بازار مسکن داغ نیست و این نشان دهنده رکود تورمی در بازار مسکن است. اکثر کارشناسان علت اصلی رکود در بازار را کاهش قدرت خرید مردم می دانند. بررسی آمار نیز این موضوع را تایید می کند.

ادامه مطلبگزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن رکود معاملات با آغاز فصل سرما

آخرین گزارش بانک مرکزی حاکی از آن است که بیشترین تقاضا در بازار مسکن برای خرید آپارتمان های ۵ تا ۱۰ ساله با متراژ ۵۰ تا ۶۰ متر و با کمترین قیمت است. این موضوع نشان می دهد که مردم توانایی لازم برای خرید خانه های نوساز با متراژ متوسط ​​و بالا را ندارند.

برای دانلود فایل کامل گزارش مرکز آمار ایران در خصوص اجاره ماشین آلات مورد استفاده در پروژه های عمرانی استان تهران – نیمه اول ۱۳۹۰ کلیک کنید.