رکورد بنچمارک چند هسته ای نسل ۲ اسنپدراگون ۸. هنوز از A16 پایین تر است


تراشه قدرتمند اسنپدراگون ۸ نسل ۲ توانست رکورد جدیدی را در امتیاز چند هسته ای در بین تراشه های اندروید به ثبت برساند. این تراشه رکورد جدید را مدیون چیدمان متفاوت هسته های خود است. با این حال، هنوز هم رتبه پایین تری نسبت به تراشه A16 دارد.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، پرچمدار جدید کوالکام که در سال آینده در بسیاری از گوشی های اندرویدی حضور دارد، توانست رکورد جدیدی را در بنچمارک چند هسته ای تراشه های اندرویدی به ثبت برساند. این تغییر رکورد در فرکانس پیش فرض این تراشه انجام شد.

در حال حاضر این تراشه در گوشی جدید ویوو به نام X90 در بنچمارک ۵ دیده شده است که کوالکام در زمان معرفی این تراشه در این باره گفت: تراشه جدید از هسته اصلی Cortex-X3 توسط واحد CPU با فرکانس ۳.۱۹ گیگاهرتز استفاده می کند. . در نتیجه بنچمارک Geekbench، این هسته در گوشی Vivo Pro Plus به فرکانس ۳.۲۰ گیگاهرتز رسید.

امتیاز چند هسته ای این تراشه در Geekbench 5 رقمی ۵۱۰۶ بود که رکورد جدیدی در بین تراشه های اندرویدی محسوب می شود. بهبود عملکرد در تراشه نسل دوم اسنپدراگون ۸ به دلیل چیدمان هسته های ۱+۴+۳ CPU است. همچنین تعداد هسته های قدرتمند تنها یک عدد است. کوالکام تعداد هسته های کم مصرف را در این تراشه کاهش داده است، با این حال نسبت به نسل قبلی انرژی کمتری مصرف می کند.

برخی اخبار حاکی از استفاده سامسونگ از تراشه جدید کوالکام در گلکسی اس ۲۳ است. سامسونگ در این گوشی از اسنپدراگون ۸ نسل ۲ نیمه اورکلاک شده استفاده کرده است. البته نمونه استاندارد این تراشه در گوشی ویوو امتیاز بالاتری نسبت به گلکسی اس ۲۳ کسب کرده است.

برخی معتقدند که سامسونگ عمداً عملکرد این تراشه را محدود کرده تا عمر باتری را افزایش دهد. برخی نیز بر این باورند که گلکسی اس ۲۳ اولترا به دلیل گرم شدن بیش از حد نتوانسته در این تست امتیاز خوبی کسب کند. علیرغم دستیابی به یک رکورد جدید در بخش چند هسته ای، این تراشه همچنان پایین تر از تراشه A16 اپل است.