فروش خودروهای جدید ایالات متحده در میان نرخ های بهره بالا ثابت مانده است – اقتصاد برتر


گزارشی از مشاوران صنعت خودرو JD Power نشان داد که فروش خودروهای جدید ایالات متحده در ماه نوامبر به دلیل نرخ بهره بالا ثابت خواهد بود.

تهران – اختازبرتر – ۰۳ آذر ۱۴۰۱

انتظار می‌رود که خرده‌فروشی خودروهای جدید در ایالات متحده در ماه نوامبر نسبتاً ثابت باشد، زیرا قیمت‌های خودرو بالاتر، همراه با افزایش نرخ‌های بهره و تقاضای متوسط ​​است. مصرف کنندگانی که در بحبوحه کمبود مایل به پرداخت بیشتر برای خودرو بودند، اکنون به دلیل قیمت بالا عقب نشینی می کنند.

به گفته توماس کینگ، رئیس داده و تجزیه و تحلیل در JD Power، اگرچه تقاضا، قیمت معاملات و سود خرده‌فروشی همچنان در بخش خرده‌فروشی قدرت نشان می‌دهند، این معیارها نشانه‌هایی از تعدیل یا کاهش را نشان خواهند داد. کینگ گفت که انتظار دارد روند مشاهده شده در ماه نوامبر تا سال ۲۰۲۳ ادامه یابد. بر اساس این گزارش، انتظار می رود فروش خرده فروشی خودروهای جدید در این ماه به ۹۳۳۴۰۲ دستگاه برسد که نسبت به نوامبر ۲۰۲۱ ۰.۳ درصد کاهش داشته است.

این گزارش نشان می دهد که انتظار می رود نرخ سالانه تعدیل شده فصلی نوامبر برای کل فروش خودروهای جدید ۱۳.۹ میلیون دستگاه باشد که نسبت به ۱۲.۹ میلیون دستگاه در سال گذشته افزایش یافته است. با این حال، این گزارش نشان می دهد که قیمت خودروهای جدید همچنان در حال افزایش است، البته با سرعت کمتری نسبت به اوایل سال جاری.