4 علت شایع کاهش میل جنسی در زنان


OB-GYN و درمانگر جنسی علل احتمالی کاهش میل جنسی در زنان و راهکارهایی را برای کمک به شما در احساس راحتی بیشتر و تقویت میل جنسی مورد بحث قرار می دهند.

زمان هایی وجود دارد ، حتی اگر به نظر می رسد تنظیمات مناسب است ، ممکن است بدن شما احساس نکند لحظه مناسبی برای هر نوع رابطه جنسی است. اگر بیشتر اوقات این اتفاق برای شما می افتد ، از تنهایی دور هستید. میل جنسی پایین در زنان بسیار رایج است: دانشگاه پزشکی شیکاگو در سال 2019 تخمین زده است که حدود یک سوم زنان دارای میل جنسی پایین یا کاهش یافته است. البته سال سختی (و سپس برخی از آن) که در سال 2020 بود به میل جنسی کمکی نکرد: یک مطالعه کوچک در ایتالیا نشان داد که 24 درصد از زنان احساس کردند میل جنسی آنها در سال 2020 در مقایسه با حالت عادی کمتر است.

کاهش میل جنسی ، چه در رابطه با آنچه معمولاً تجربه می کنید و چه در مقایسه با آنچه فکر می کنید * باید داشته باشید ، می تواند باعث شود احساس کنید مشکلی در شما وجود دارد ، اما به هیچ وجه اینطور نیست. دلایل زیادی برای کاهش میل جنسی وجود دارد که به جنبه های سلامت شما مربوط می شود و کاملاً از کنترل شما خارج است ، و حتی یک میل جنسی “واقعی” وجود ندارد. در مورد شایع ترین علل کاهش میل جنسی در زنان و نحوه مراقبت از خود در مواقعی که احساس کمتری نسبت به روحیه دارید ، بیشتر بخوانید.

میل جنسی پایین چیست؟

میل جنسی و برانگیختگی جنسی اغلب تحت عنوان میل جنسی یا میل جنسی با هم ترکیب می شوند ، اما در واقع تفاوت های مهمی وجود دارد. میل جنسی تمایل به رابطه جنسی است ، در حالی که برانگیختگی نحوه واکنش بدن شما به رابطه جنسی است. لورن واکر ، روانشناس بالینی ، Ph.D. ، “مقدار ایده آل” میل ، به ویژه در زمان استرس ، وجود ندارد. در مقاله ژورنالی از سال 2020 ، منتشر شده در طبیعتبه

میل جنسی در یک طیف وجود دارد. Lauren Dummit ، LMFT و متخصص جنسی درمانگر در عمل خصوصی در لس آنجلس ، توضیح می دهد: “این به طور طبیعی در مردان و زنان در طول سالها متغیر است و طبیعی است که علاقه فرد گاهی با علاقه شریک زندگی مطابقت ندارد.”

تغییر در میزان میل جنسی طبیعی شما می تواند به دلایل مختلف رخ دهد. تغییرات عمده زندگی یا تغییرات هورمونی ، از جمله بارداری ، یائسگی ، بیماری ، از دست دادن شغل یا قطع رابطه می تواند در کاهش میل جنسی شما نقش داشته باشد. Dummit می گوید: “عوامل دیگری مانند موقعیت ، موقعیت ، تصویر بدن یا عزت نفس ممکن است بیشتر بر میل جنسی زنان تأثیر بگذارد.”

“داشتن میل جنسی پایین لزوما یک مشکل سلامتی نیست. اما اگر این هنجار شخصی شما نیست ، ممکن است ایده خوبی باشد که در مورد تغییراتی که تجربه می کنید با پزشک خود مشورت کنید. ” او می افزاید: “پزشک شما می تواند به شما کمک کند تا تشخیص دهید که آیا این بیشتر یک مشکل پزشکی است یا یک مشکل روانی – اجتماعی یا متناسب.” به گفته انجمن سلامت جنسی آمریکا ، اگر دائماً میل جنسی کمی را بدون توجه به شریک زندگی یا موقعیت خود تجربه می کنید ، و از نظر احساسی بر شما تأثیر منفی می گذارد ، می تواند نشانه ای از اختلال لذت جنسی بیش فعال باشد. این احتمالاً در حدود 10 درصد از زنان رخ می دهد ، اما گزینه های درمانی وجود دارد که می توانید با OB-GYN خود در مورد آنها صحبت کنید. این که آیا فکر می کنید ممکن است علائم HSDD را داشته باشید ، از جمله تقریباً عدم وجود افکار جنسی و ناراحتی های احتمالی در روابط عاشقانه در نتیجه ، یا متوجه شده اید که گاهی میل جنسی کمتری دارید ، مهم است که در مورد برخی از دلایل بیشتر بدانید. کاهش میل جنسی و درمان های احتمالی.

چه چیزی باعث کاهش میل جنسی در زنان می شود؟

1. استرس و سلامت روان

Dummit می گوید: “استرس ، چه مربوط به عوامل خارجی باشد یا مسائل مربوط به سلامت روان ، می تواند نقش مهمی در کاهش میل جنسی ایفا کند.” “ممکن است به دلیل کمبود علاقه یا میل نباشد ، اما گاهی اوقات شما نمی توانید انرژی یا انگیزه را در دنیای شلوغ امروز با این همه خواسته متضاد پیدا کنید.” کاهش میل جنسی همچنین می تواند نشانه بیماری روانی جدی تری از جمله اضطراب و افسردگی شایع باشد. به گفته کلینیک کلیولند ، از آنجا که افسردگی شامل سطوح پایینی از انتقال دهنده های عصبی خاص در مغز مانند دوپامین و سروتونین است ، می تواند بر احساس لذت ، میل جنسی و عزت نفس شما نیز تأثیر بگذارد.

چگونه از خود مراقبت کنیم

اگر به نظر می رسد که عدم تمایل شما پراکنده است و به عوامل استرس زای معمولی مربوط می شود ، ممکن است مشارکت در فعالیتهای آرامش بخش برای استراحت قبل از رابطه جنسی ، مانند حمام گرم یا دوش ، مدیتیشن هدایت شده یا حتی ورزش برای از بین بردن تنش ها مفید باشد. ، دامیت پیشنهاد می کند. امتحان کردن چیزی مانند گوش دادن به اروتیک (می توانید برنامه هایی مانند Dipsea و & Jane را بارگیری کنید) نیز می تواند به شما در روحیه بهتر کمک کند.

از طرف دیگر ، اگر احساس می کنید که سلامت روان شما بر زندگی جنسی شما تأثیر می گذارد ، مهم است که قبل از استفاده از داروهای دیگر به تنهایی ، دکتر خود ، در مورد آن با یک شریک ، با یک درمانگر یا درمانگر جنسی و با پزشک خود صحبت کنید. پدروسو توصیه می کند.

2. یائسگی و یائسگی

یکی از شایع ترین علل کاهش میل جنسی ، تغییرات هورمونی است که در دوران یائسگی و بعد از یائسگی رخ می دهد. یائسگی طبیعی معمولاً در دهه 40 شروع می شود ، اما ممکن است برای برخی از زنان زودتر شروع شود. این که آیا یائسگی را به طور طبیعی ، جراحی یا در نتیجه شیمی درمانی شروع می کنید ، میل جنسی پایین می تواند یک علامت باشد. یک مطالعه توسط دانشگاه بهداشت و علوم اورگان نشان داد که 41 درصد از زنان یائسه به ندرت میل جنسی را تجربه می کنند. مقصر ممکن است سطح استروژن را در دوران یائسگی کاهش دهد ، که می تواند باعث کاهش میل و خشکی واژن شود و اغلب باعث دردناک شدن رابطه جنسی می شود.

چگونه از خود مراقبت کنیم

به گفته دامیت ، درمان با استروژن (که به آن درمان جایگزینی هورمونی نیز گفته می شود) یک درمان تجویزی است که می تواند در بهبود علائم یائسگی ، از جمله میل جنسی پایین ، خشکی واژن ، تعریق شبانه و حتی خلق و خوی پایین مفید باشد. می توانید با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا می تواند برای شما مناسب باشد یا خیر. اگر به دنبال درمان های طبیعی برای کاهش میل جنسی هستید ، دامیت همچنین توصیه می کند با آزمایش موقعیت های جنسی جایگزین ، مجدداً با جنسیت خود تماس بگیرید ، به ویژه اگر رابطه جنسی دردناک است یا آزمایش ارتعاش. وی می افزاید: “ارتعاشگرها می توانند روان کننده واژن ، ارگاسم و میل جنسی را افزایش دهند.”

زن و شوهر در آشپزخانه صحبت می کنند

پیشگیری از بارداری و داروهای دیگر

دکتر می گوید: “داروهایی مانند پیشگیری از بارداری ، داروهای ضد افسردگی ، فشار خون و داروهای تشنج نیز می توانند بر میل جنسی تأثیر بگذارند.” پدروسو برخی از مطالعات نشان داده اند که برخی از قرصهای ضد بارداری با سطح استروژن کمتر به خشکی واژن کمک می کند و افرادی که از داروهای ضد بارداری خوراکی ترکیبی استفاده می کنند (نسخه استروژن و پروژسترون مانند Loestrin یا Ortho Tri-Cyclen) ممکن است در مقایسه با انسانها میل جنسی پایینی داشته باشند. در مورد پیشگیری از بارداری هورمونی

و در حالی که نگرانی های روانی مانند افسردگی می تواند میل جنسی پایین را افزایش دهد ، داروهای ضدافسردگی و سایر داروهای مورد استفاده برای درمان افسردگی و اضطراب نیز می تواند منجر به کاهش میل جنسی در زنان شود. این داروها از نظر شیمیایی برای تثبیت خلق و خوی شما کار می کنند و این می تواند بر نحوه واکنش جنسی شما تأثیر بگذارد. در یک مطالعه ، 71.8 درصد از مصرف کنندگان داروهای ضد افسردگی اثرات سوئی بر میل جنسی خود گزارش کرده اند.

چگونه از خود مراقبت کنیم

وقتی صحبت از علل بالقوه پزشکی کاهش میل جنسی به عنوان یک عارضه جانبی جدید (یا مکرر) می شود ، بهتر است ابتدا با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا راه حل ها یا تغییرات احتمالی در دوز دارویی شما وجود دارد یا خیر. یا نسخه اگر شریکی دارید ، می توانید با او در مورد احساس خود در نتیجه مصرف دارو بحث کنید. اگر به نظر می رسد میل جنسی پایین به روابط شما یا مشكل فراگیر رابطه مربوط می شود ، در برخی موارد ممکن است پزشک تغییر دارو یا مشاوره را توصیه كند.

4. بارداری یا بعد از تولد

همانطور که یائسگی می تواند رخ دهد ، تغییرات هورمونی در بدن شما در دوران بارداری و بعد از زایمان و همچنین تغییرات در سلامت روان شما در این دوره ها می تواند منجر به میل جنسی پایین شود ، و این کاملا طبیعی است. پدروسو در حالی که برخی از زنان ممکن است در دوران بارداری میزان استروژن و پروژسترون را افزایش دهند که منجر به میل بیشتر به رابطه جنسی می شود ، در زنان دیگر علائم مرتبط با بارداری مانند خستگی ، تهوع یا حتی عزت نفس همراه با تغییر بدن ممکن است باعث کاهش میل جنسی شود.

پس از زایمان ، کاهش استروژن و هورمون ها می توانند نامنظم باشند ، بنابراین به تنهایی می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود. خستگی ناشی از مادر شدن جدید ، درد واژن احتمالی را هنگامی که بدن شما به حالت عادی باز می گردد ، اضافه کنید ، استرس داشتن یک انسان دیگر برای مراقبت … شما این ایده را دریافت می کنید. تغییرات طبیعی است.

چگونه از خود مراقبت کنیم

Dummit می گوید برای شبهای ملاقات وقت بگذارید. او توصیه می کند که به نوبه خود برنامه ریزی کنید ، خودانگیختگی و خلاقیت را معرفی کنید و فقط بدون انتظار انتظار داشته باشید. عنصر غافلگیری می تواند به شما در روحیه کمک کند. و به یاد داشته باشید که نیازی نیست مستقیماً به رابطه جنسی بپردازید – در سایر انواع صمیمیت مانند ماساژ حسی شرکت کنید ، چشم خود را ببندید و شریک خود را تغذیه کنید ، به شریک خود حمام کنید یا سایر روابط صمیمی.دیدگاهتان را بنویسید