4 قدم برای کنار گذاشتن پرخوری


آیا سعی می کنید زیاد غذا خوردن را کنار بگذارید؟ با ایجاد یک رابطه متعادل با غذا ، می توانید خوردن بیش از حد را متوقف کرده و سهولت بیشتری را در اطراف غذا تجربه کنید.

پرخوری شایع ترین اختلال خوردن در آمریکا است. تحقیقات نشان می دهد که 1.25 women از زنان و .42 of از مردان دارای اختلالات خوردن هستند.

به همین دلیل ، بسیاری از اعضای ما با پیوستن به جامعه روش تغذیه آگاهانه ما تلاش می کنند زیاد غذا نخورند. اغلب آنها به سراغ ما می آیند و احساس سردرگمی ، ناامیدی و درماندگی می کنند.

ما هرگز نمی خواهیم اعضای روش ما چنین احساسی داشته باشند و همچنین نمی خواهیم هیچ یک از اعضای جامعه ما چنین احساسی داشته باشند.

بنابراین به خواندن ادامه دهید تا بدانید پرخوری چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد.

چگونه پرخوری را متوقف کنیم

وقتی متوجه شدید که چرا زیاد غذا می خورید ، می توانید از این مراحل برای شکستن این چرخه و یافتن تعادل بیشتر با غذا استفاده کنید.

1. به شاخص های گرسنگی و سیری گوش دهید

علائم گرسنگی و سیری ما در تمام طول روز و هر روز با ما ارتباط برقرار می کند. آنها توسط دو هورمون گرلین (هورمون گرسنگی) و لپتین (هورمون سیری) کنترل می شوند.

این هورمون ها به همراه مکانیسم های مختلف دیگر در بدن ما کار می کنند تا به ما بگویند چه زمانی گرسنه هستیم و چه زمانی سیر هستیم. وقتی به این علائم گوش می دهیم ، می توانیم از گرسنگی شدید و سیری شدید اجتناب کنیم.

به نظر می رسد آسان است ، درست است؟

خوب ، موقعیت های مختلفی وجود دارد که می توانیم به آنها برسیم و اجازه نمی دهد به راحتی به این سیگنال ها گوش دهیم. شاید شما رژیمی دارید که می گوید ما می توانیم فقط سه بار در روز غذا بخورید یا شاید شما به صورت دوره ای روزه می گیرید و با وجود احساس گرسنگی در صبح ، خود را مجبور می کنید تا بعد از ظهر منتظر بمانید. شما حتی ممکن است احساس گرسنگی کنید اما در مورد حجم کار خود نیز استرس داشته باشید و بنابراین در طول تعطیلات ناهار به کار خود ادامه دهید تا به کار خود ادامه دهید.

آیا هیچ کدام از این سناریوها برای شما آشنا به نظر می رسد؟

وقتی این کار را می کنیم ، اغلب خود را به احساس گرسنگی شدید می رسانیم. سرانجام ما به نقطه انفجار “hangry” خود رسیدیم ، و در نهایت چیزی برای خوردن پیدا کردیم. چون ما هستیم بنابراین گرسنه باشید و اجازه دهید مدل های گرسنگی ما از کنترل خارج شوند ، خوردن از نقطه پر شدن بسیار راحت تر است.

اغلب اینگونه است که یک قسمت پرخوری شروع می شود.

وقتی به طور منظم به شاخص های گرسنگی و سیری گوش می دهیم ، می توانیم اندازه وعده های غذایی مناسب خود را بخوریم و از پرخوری های مکرر یا کم خوری در طول زمان جلوگیری کنیم.

2. با دقت غذا بخورید

به نظر می رسد بسیار ساده است ، اما دنیایی از تفاوت را ایجاد می کند.

خوردن آگاهانه عملی است که به شما امکان می دهد در عین حفظ رابطه سالم با غذا ، از عادات غذایی خود بیشتر آگاه باشید.

وقتی آگاهانه غذا می خوریم ، حاضر ، آگاه و درگیر فرایند غذا خوردن هستیم.

برعکس ، وقتی بی فکر غذا می خوریم ، حواسمان پرت می شود ، از آن بی خبریم و از روند خوردن جدا می شویم.

خوردن بی فکر بارها و بارها با پرخوری همراه بوده است. تحقیقات نشان داده است که در صورت عدم تمرکز حواس ، احتمال اختلال در عادات و رفتارهای غذایی بیشتر است.

برای شروع غذا خوردن آگاهانه که به شما کمک می کند زیاد غذا نخورید ، با حذف همه عوامل مزاحم هنگام غذا خوردن شروع کنید. به جای غذا خوردن جلوی تلویزیون هنگام تلفن یا حتی وسط کتاب خواندن ، فقط خوردن این امر آگاهی شما را افزایش می دهد و حتی گوش دادن به علائم گرسنگی و سیری را آسان می کند (همانطور که در بالا توضیح دادیم).

روحیه را از غذا حذف کنید

آیا تا به حال در مورد اختصاص غذا به اخلاق چیزی شنیده اید؟

اگرچه این عنوان ممکن است برای شما تازگی داشته باشد ، اما من احساس می کنم که ممکن است این مفهوم را قبلاً درک کرده باشید.

تخصیص غذا به اخلاق عبارت است از در نظر گرفتن غذا به عنوان خوب یا بد ، درست یا غلط. کسانی که اخلاق غذا را نسبت می دهند اغلب معتقدند وقتی غذای “خوب” می خورند ، بنابراین خوب هستند. از سوی دیگر ، هنگامی که آنها غذایی می خورند که آن را “بد” تلقی کرده اند ، بد هستند و باید احساس شرم کنند.

آیا این صدا آشنا است؟ یه حسی داشتم

وقتی وارد این چرخه تعیین اخلاق برای غذا می شویم ، رایج ترین مرحله بعدی برای افراد محدود کردن غذاهای “بد” و تشویق غذاهای “خوب” است.

مشکل این است که ما همیشه ، و منظور من همیشه این است که به غذاهایی برسیم که سعی می کنیم آنها را محدود کنیم. و چون اخلاق در خطر است ، می توانیم کنترل خود را از دست بدهیم.

غذاهایی که ما آنها را بد می دانیم بسیار جذاب تر به نظر می رسند – درست مانند یک کودک کوچک که به او گفته شده است که نباید روی میز لیس بزند! طبیعت انسان است.

بنابراین وقتی در نهایت غذاهای “بد” و شرم آور را می خوریم ، به احتمال زیاد یک قسمت پرخوری را تجربه می کنیم و بسیار فراتر از علائم سیری خود غذا می خوریم. ما مقدار زیادی از آن را می خوریم ، به سختی آن را تجربه می کنیم زیرا کاملاً بی فکر است ، سپس به تدریج احساس استرس ، شرمندگی ، گناه و کسالت می کنیم.

جواب؟ هرگز هرگز غذای “بد” نگفته و به “خوب” برگردید فقطبه این چرخه پرخوری و محدود کننده است.

با حذف اخلاق از تصویر ، دیگر غذاهای خوب ، غذاهای بد ، درست یا غلط وجود ندارد. غذا فقط غذا است. ما می توانیم هر زمان که بخواهیم ، آنچه را که می خواهیم ، به روشی آرام ، سرد و جمع آوری شده انتخاب کنیم.

4. تغذیه متعادل را تمرین کنید

تا کنون به شما توصیه کرده ام که از رژیم یا برنامه ای پیروی نکنید. من همچنین توصیه کرده ام که فقط به گرسنگی و سیری شخصی خود گوش دهید ، با دقت غذا بخورید و اخلاق را از غذا حذف کنید.

شاید با خود فکر کرده باشید: “خوب اریکا ، پس چگونه می توانم به اهداف سلامتی و سلامتی خود برسم ، اگر در هر زمان چیزی بخورم؟” ، اینجاست که تعادل ایجاد می شود.

در اینجا در Nutrition Stripped ، ما تغذیه متعادل را به عنوان فرایند اولویت بندی تغذیه و لذت بردن از خوردن خود تعریف می کنیم. جایی که غذا خوب یا بد نیست ، بلکه فقط مغذی ، لذت بخش یا ترکیبی از هر دو است.

این به شما این امکان را می دهد که آنچه را که واقعاً می خواهید بخورید و از ایجاد یک چرخه محدود کننده و محدود کننده در نتیجه محرومیت یا احساس گناه جلوگیری کنید.

شما می توانید برای سلامت جسمی خود همراه با لذت غذا بخورید. این یک الگوی غذایی پایدار و ثابت ایجاد می کند که باعث می شود احساس راحتی کنید.

برای جلوگیری از خوردن زیاد چه باید کرد

برای جلوگیری از پرخوری ، اولین قدم این است که رابطه خود را با غذا درمان کنید.

ایجاد یک رابطه متعادل با غذا به شما امکان می دهد غذاهای مغذی و متعادل بخورید که واقعاً از آن لذت می برید. به شما این امکان را می دهد که به شاخص های گرسنگی و سیری خود گوش دهید و از چرخه رژیم غذایی خارج شوید. شما حتی احساس قدردانی و شفقت قوی برای خود و بدن خود ایجاد خواهید کرد.

این دقیقاً همان چیزی است که ما به افراد آموزش می دهیم که چگونه در روش تغذیه آگاهانه خود انجام دهند. ما مراحل بهبود رابطه شما با غذا را طی می کنیم. ما به شما می آموزیم که چگونه یک رابطه جدید ایجاد کنید که امکان رشد ، ثبات و حمایت را فراهم کند.

شما می توانید از کارگاه آموزشی رایگان ما برای یادگیری روش و نحوه تعادل بیشتر در انتخاب های غذایی خود دیدن کنید تا بتوانید عاری از وسواس غذایی و رژیم باشید ، وزن متعادلی داشته باشید و رابطه مثبتی با غذا و بدن خود برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید