Coinbase خواستار ایجاد یک تنظیم کننده اختصاصی رمزنگاری است


Coinbase خواستار ایجاد یک نهاد اختصاصی برای تنظیم دارایی های دیجیتالی شده است ، با این استدلال که نظارت فعلی بیش از حد پراکنده است و قوانین مربوط به اوراق بهادار قرن گذشته ایالات متحده برای بازارهای ارزهای رمزنگاری شده امروزه مناسب نیست.

در یک سند سیاستی که با کنگره به اشتراک گذاشته شد ، بزرگترین صرافی ارزهای رمزنگاری شده ایالات متحده از قانونگذاران خواست تا به دنبال تهاجم اخیر در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ، نظارت بازار دارایی های دیجیتال را از سایر بازارهای مالی جدا کنند.

Coinbase با اشاره به اینکه SEC ، کمیسیون معاملات آتی کالا و برخی از رژیم های ایالتی همگی بر بخش هایی از صنعت رمزنگاری

این شرکت همچنین پیشنهاد ایجاد یک سازمان خودتنظیمی اضافی یا SRO را داد تا از نظارت تحت این مقررات جدید دارایی های دیجیتالی که بازتاب بازارهای مالی سنتی است حمایت کند.

این پیشنهادات در حالی مطرح می شود که تنش بین Coinbase و SEC در ماه های اخیر افزایش یافته است. گری جنسلر ، رئیس SEC ، در ماه سپتامبر گفت که Coinbase در رگولاتور ثبت نام نکرده است “با وجود اینکه آنها ده ها توکن دارند که می توانند اوراق بهادار باشند” ، این مشخصه ای است که این شرکت به آن اعتراض دارد.

در ماه سپتامبر ، مدیر عامل شرکت برایان آرمسترانگ همچنین این نهاد را متهم کرد که “شفاف” و مات است و پس از آنکه این شرکت را تهدید کرد در صورت عرضه محصول Lend خود ، از این شرکت شکایت خواهد کرد ، که بدون درنظر گرفتن ثبت نام در رگولاتورهای پولی ، سود پرداخت می کرد. Coinbase بعداً برنامه ها را کنار گذاشت.

در پیشنهاد خود در روز پنجشنبه ، Coinbase استدلال کرد که قوانین مربوط به اوراق بهادار در دهه 1930 برای مطابقت با بازارهای دیجیتالی فعلی تلاش می کند و در نتیجه ، خطر ابتلا را از بین می برد و کارآفرینان رمزنگار را به ساحل می رساند. این سند که توسط فایننشال تایمز مشاهده شد ، ابتدا توسط وال استریت ژورنال گزارش شد.

در حالی که جنسلر گفته است که بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده را می توان به عنوان اوراق بهادار تعریف کرد ، وی از صدور دستورالعمل های بیشتر خودداری کرد و گفت قوانین موجود به اندازه کافی روشن است. در ماه های اخیر ، وی از پلتفرم های رمزنگاری خواسته است تا با SEC تماس بگیرند و درباره ثبت نام در آژانس بحث کنند.

بحث نظارتی تا حدی در مورد این است که آیا محصولات دیجیتال “قرارداد سرمایه گذاری” هستند و بنابراین تحت قوانین فدرال اوراق بهادار محسوب می شوند. مطابق با آزمایش موسوم به Howey ، دیوان عالی کشور حکم داده است که قرارداد سرمایه گذاری زمانی وجود دارد که “شخصی پول خود را در یک سرمایه گذاری مشترک سرمایه گذاری می کند و باعث می شود که فقط از مروج یا تلاش شخص ثالث انتظار سود داشته باشد”.

Coinbase در پیشنهاد خود می گوید: “در حالی که آزمون Howey نقش مهمی در تعریف امنیت دارد ، استفاده از آن در دارایی های دیجیتال باعث شده است که SEC مبهم و ناسازگار باشد.”

این شرکت همچنین استدلال کرد که ماهیت غیر متمرکز و منبع باز دارایی های دیجیتالی به این معنی است که الزامات افشای جاری در قوانین اوراق بهادار برای این منظور مناسب نیست.

در آن آمده است: “هر دارنده دارایی دیجیتالی می تواند عملکرد و ساختار مدیریت دارایی را خود بررسی کند.” “اعمال الزامات افشای اطلاعات برای نهادهای عمومی به احتمال زیاد مردم را در مورد اطلاعات مهم در مورد یک دارایی دیجیتال گمراه می کند.”

SEC بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

دیدگاهتان را بنویسید