J&J به دلیل الزامات عددی ، شرکت تابعه تازه تاسیس را ورشکست می کند


جانسون و جانسون یک شرکت تابعه برای مدیریت هزاران دعوی حقوقی که ادعا می کنند تالک آن باعث سرطان شده است ، ایجاد کرده و آن را در فصل 11 ورشکستگی قرار داده است ، اقدامی که منتقدان می گویند با هدف محدود کردن پرداخت های آینده است.

شرکت داروسازی مستقر در نیوجرسی روز پنجشنبه گفت که شرکت تابعه آن ، LTL Management ، شکایت کرده است “برای رفع تمام ادعاهای تالک لوازم آرایشی به روشی که برای همه طرفها ، از جمله شاکیان فعلی و آینده ، منطقی باشد”.

کارشناسان حقوقی می گویند این مانور می تواند به طور بالقوه پرونده های معلق را متوقف کند و مبتلایان به سرطان را مجبور به پذیرش حل و فصل کند.

“[This] مارک برات ، وکیل در Weitz می گوید: “استراتژی قانونی یک تلاش عمدی برای ادامه پرونده در سطح ملی و محدود کردن پرداخت نهایی J & J به افراد مبتلا به سرطان در نتیجه استفاده از محصولات تالک نوزاد J & J حاوی آزبست است.” و لوکسنبرگ

این وکیل که در پرونده های بحث J&J وکالت داشته است ، می افزاید: “این نقض مطلق عدالت است.”

J&J اعلام کرد که 2 میلیارد دلار اعتماد ایجاد می کند. برای تسهیل حل و فصل موثر مطالبات و همچنین تخصیص جریان حق امتیاز به ارزش بیش از 350 میلیون دلار. برای مشارکت بیشتر در هزینه های احتمالی.

مایکل اولمان ، معاون اجرایی ، مشاور عمومی J & J گفت: “ما این اقدامات را برای تامین امنیت همه طرف های درگیر در موارد تالک زیبایی انجام می دهیم.”

“در حالی که ما همچنان به ایمنی محصولات تالک آرایشی خود متعهد هستیم ، معتقدیم که به نفع شرکت و همه ذینفعان است که این مسئله را در اسرع وقت و به طور موثر حل کنند.”

J&J با ده ها هزار پرونده حقوقی از سوی افرادی روبرو است که ادعا می کنند تالک زیبایی آن باعث سرطان شده است. در حال حاضر چندین پرونده مهم از جمله حکم غرامت 4.7 میلیارد دلاری را از دست داده است. از دادگاهی در میسوری تا 22 زنی که سرطان تخمدان خود را ناشی از آزبست در پودر بچه ساز پارچه می دانستند.

در ماه ژوئن ، دادگاه عالی از بررسی پرونده خودداری کرد ، جایی که خسارت قبلاً به 2.1 میلیارد دلار کاهش یافته بود.

J&J گفت که اقدامات آن به رسمیت شناخته شدن نیست و در بسیاری از محاکمات مربوط به لوازم آرایشی و بهداشتی که تاکنون دعاوی حقوقی بوده برنده شده است.

سال گذشته ، این شرکت اعلام کرد که فروش پودر بچه خود را در ایالات متحده و کانادا پس از کاهش فروش 60 درصدی در سه سال متوقف می کند.

تالک از ماده معدنی تالک ساخته شده است که در شکل طبیعی خود حاوی آزبست است ، ماده ای که می تواند باعث سرطان شود. صنعت بهداشت و درمان در سال 1976 موافقت کرد که اطمینان حاصل کند که همه محصولات تالک حاوی سطوح قابل تشخیص آزبست نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید