چگونه آمریکای لاتین به مرز بزرگ بعدی فناوری تبدیل شد


خرید خودروی فرسوده ، اجاره آپارتمان یا افتتاح حساب بانکی: همه اینها در کابوس های مکرر در آمریکای لاتین به دلیل کاغذبازی ، بروکراسی ضعیف و مشکلات حقوقی است.

استارت آپ هایی که برای مقابله با مشکلاتی از این قبیل ایجاد شده اند ، این منطقه را به خط مقدم رونق فناوری جدید در بازارهای جدید سوق می دهند. سال گذشته ، 4.1 میلیارد دلار جریان داشت. سرمایه گذاری خطرپذیر در آمریکای لاتین که بیش از 3.3 میلیارد دلار از آسیای جنوب شرقی بود. به گفته انجمن جهانی سرمایه خصوصی ، آفریقا ، خاورمیانه و اروپای مرکزی و شرقی ادغام شدند.

در نیمه اول امسال ، آمریکای لاتین 6.5 میلیارد دلار جلب کرد. در سرمایه گذاری خطرپذیر ، نه چندان کمتر از 8.3 میلیارد دلار هند.

هرنان کازاه ، یکی از بنیانگذاران Kaszek Ventures ، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری مشترک اولیه آمریکای لاتین با بیش از 2 میلیارد دلار سرمایه افزایش یافته تا به امروز امروزه سرانجام آمریکای لاتین تقریباً در همه بازارها دارای جرم بحرانی است. “

Nubank نمونه جدیدی از استارتاپ های آمریکای لاتین است. این بانک در سال 2013 توسط کارآفرین کلمبیایی دیوید ولز تاسیس شد و پس از شش ماه طول کشید تا یک حساب بانکی را هنگام مهاجرت به سائوپائولو باز کند ، به طور تصاعدی رشد کرده است و در حال حاضر مشتریان بیشتری نسبت به سایر بانک های دیجیتالی مستقل در جهان دارد.

بر اساس گزارشات اخیر ، عرضه اولیه سهام می تواند بیش از 50 میلیارد دلار برای فناوری فاز برزیل ارزش داشته باشد. این رقم با ارزش 79 میلیارد دلار مقایسه می شود. در Mercado Libre ، پاسخ منطقه به ارزشمندترین تجارت آمازون و آمریکای لاتین ، که در سال 1999 در اولین موج فعالیتهای فنی تاسیس شد.

جدیدترین محصول استارت آپ های آمریکای لاتین توجه برخی از سرمایه گذاران عمیق به جیب جهان فناوری را به خود جلب کرده است. مارسلو کلور ، مدیرعامل SoftBank متولد بولیوی ، ماه گذشته یک صندوق اختصاصی فناوری آمریکای لاتین اختصاص داد که وعده داده بود 3 میلیارد دلار. بالای 5 میلیارد دلار. اختصاص به اولین صندوق در سال 2019.

کلور به فایننشال تایمز گفت: “ما از کیفیت و کمیت شرکت های بزرگی که گرسنه سرمایه بودند شگفت زده شدیم ، بنابراین شروع به سرمایه گذاری کردیم.” “فضای زیادی برای بهبود زندگی مردم در LatAm وجود دارد زیرا همه سیستم ها ناکارآمد هستند و دچار بوروکراسی هستند. به به فرصت های بزرگ برای اختلال در فناوری ”

اولین اسب شاخدار مکزیک ، کاواک ، یکی از این اختلالات است. به ارزش 8.7 میلیارد دلار دلار در دور تامین مالی ماه گذشته ، هدف این شرکت بهبود تجربه اغلب خطرناک خرید یک ماشین دست دوم است. به خریداران یک چک مکانیکی ، سه ماه ضمانت ، اعتبار سریع آنلاین و تحویل درب منزل می دهد.

کوینتو آندار مستقر در برزیل چالش اجاره آپارتمان را با قطع کارگزاران و ارائه بیمه شخصی خود به مستاجران تحت کنترل ساده کرده و نیازی به سپرده های عظیم ، ضمانت نامه یا بیمه گران را از بین می برد.

استارتاپ شیلی NotCo هوش مصنوعی جدیدی را برای توسعه ترکیبات غیر معمول گیاهان به منظور تقلید از طعم و بافت شیر ​​، سس مایونز ، بستنی و گوشت پیاده سازی کرده است. به ارزش 1.5 میلیارد دلار در دور تامین مالی در ماه جولای ، NotCo اکنون به ایالات متحده و کانادا گسترش یافته است.

Kavak ، Quinto Andar و Nubank نشان می دهند که چگونه موفق ترین شرکت های نوپای آمریکای لاتین برای حل مشکلات منطقه اختصاص داده شده اند.

ایوان کوئلو ، مدیرعامل سابق انجمن سرمایه خصوصی منطقه LAVCA گفت: “این داستان تصرف سیلیکون ولی و تلاش برای گرمسیری آن بی نتیجه بود.” “الگوهایی که شروع به موفقیت کردند کسانی بودند که می گفتند:” مشکلات ساختاری در منطقه وجود دارد که توسط مشاغل جدید قابل حل است. به به منحصراً برای نیازهای منطقه طراحی شده است.

کازک کازاه گفت که مبتکران آمریکای لاتین اکنون حسادت را برانگیخته اند. “شما می بینید که شرکت های خارج از منطقه می گویند” من می خواهم Nubank آلمان باشم “. این اتفاق نیفتاد. ”

بر اساس داده های LAVCA ، خدمات مالی در استارت آپ های آمریکای لاتین غالب بوده اند و سال گذشته حدود 40 درصد از بودجه خصوصی به fintech اختصاص داده شده است.

قبل از همه گیری ، بیش از نیمی از شهروندان منطقه از بانک استفاده نمی کردند. بر اساس مطالعات Mastercard ، در چند ماه از ماه مه تا سپتامبر سال گذشته ، 40 میلیون نفر یک حساب بانکی باز کردند.

استارت آپ های Fintech مانند Nubank و Ualá آرژانتین نقش مهمی در تسهیل توسعه داشتند. در برزیل ، بانک مرکزی Pix را راه اندازی کرد ، یک سیستم انتقال سریع پول از طریق تلفن های همراه که 110 میلیون دستگاه دارد. کاربران ثبت نام شده

SoftBanks Claure گفت: “شما برخی از سودآورترین بانک های جهان در برزیل و مکزیک را دارید ، بنابراین این اولین ضربه آشکار است.” این بانک ها بسیار ناکارآمد هستند ، تعداد زیادی شعبه ، صف های طولانی و همه اینها. به به بنابراین ما با fintech شروع کردیم. ”

مانند سایر مناطق ، همه گیری تغییرات دیجیتالی را تسریع کرده است. آمریکای لاتین بالاترین سرانه مرگ و میر را در جهان دارد. ساکنان ویروس کرونا و برخی از بدترین رکودها ، اما Covid-19 همچنین فعالیت های اقتصادی بسیار بیشتری را به صورت آنلاین مجبور کرد.

پیرپائولو باربییری ، بنیانگذار Ualá در سال 2017 می گوید: “سالهاست که آمریکای لاتین ، منطقه ای به اندازه درصد تولید ناخالص داخلی جهانی ، زیرا کشوری با درآمد متوسط ​​است ، در فناوری کم سرمایه گذاری شده بود.” یک پیشرفت کلی ، که در آن همه عجله می کنند تا ببینند چه امکاناتی وجود دارد. ”

مارسلو کلور
مارسلو کلور ، مدیر عامل SoftBank ، اعلام کرد که یک صندوق اختصاصی فناوری آمریکای لاتین به 3 میلیارد دلار متعهد است. دلار بالای 5 میلیارد دلار دلار اولین صندوق را در سال 2019 اهدا کرد © اندرو هررر / بلومبرگ

در برخی مناطق ، این منطقه هنوز عقب مانده است. “هفتاد درصد تجارت در چین به صورت آنلاین انجام می شود ، تقریبا 50 درصد در ایالات متحده و. به به این هنوز 20 درصد در آمریکای لاتین است ، بنابراین روند دیجیتالی شدن اقتصادی هنوز راه طولانی در پیش دارد. ”

خولیو واسکونچلوس ، بنیانگذار آتلانتیکو ، صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر آمریکای لاتین ، ارزش کل بازار شرکت های فناوری در منطقه را به عنوان سهم تولید ناخالص داخلی با همین نسبت در آسیا مقایسه کرده است.

او می گوید: “وقتی به تحولات بازار آمریکا ، تحولات بازار چین و اکنون آمریکای لاتین نگاه می کنید ، این منحنی در طول زمان بسیار شبیه به نظر می رسد.” “این آهسته و تدریجی است تا در نهایت به نقطه خم شدن برسد و واقعاً شروع به شتاب می کند.

“آمریکای لاتین این نقطه عطف را حدود 10 سال پس از ایالات متحده و حدود هفت تا هشت سال پس از چین تجربه می کند.”

وی گفت: ارزش کل بازار فناوری آمریکای لاتین 3.4 درصد از تولید ناخالص داخلی است ، در حالی که در چین 30 درصد و در هند 14 درصد بود. اگر آمریکای لاتین به سطح مشارکت فنی چین در اقتصاد برسد “ما در مورد ایجاد بیش از یک تریلیون دلار ارزش بازار صحبت می کنیم”.

چه مدت ممکن است طول بکشد مشخص نیست. فرانسیسکو آلوارز-دمالد ، بنیانگذار شرکت ریوروود کپیتال مستقر در ایالات متحده ، از سال 2008 در زمینه فناوری آمریکای لاتین سرمایه گذاری کرده است. اگرچه موافق است که این منطقه “تنش زیادی” را تجربه می کند و رشد درآمد در بخش فناوری به احتمال زیاد او قوی است ، او خاطرنشان می کند که تامین مالی جزر و مد است.

وی گفت: “افزایش قابل ملاحظه ای در دسترس بودن سرمایه در منطقه وجود دارد که در چند سال گذشته با سرعت بسیار بالایی سرعت گرفته است.” “گفتن اینکه ما در این چرخه چگونه هستیم سخت است [ . . .] ما باید برای نوسانات در آن جبهه آماده باشیم. ”

این منطقه با چالش های دیگری روبرو است. به عنوان صادرکننده عمده کالا ، مستعد رونق و رکود اقتصادی است و سیاست آن ناپایدار است. یک چرخه انتخاباتی که در حال حاضر در جریان است موجی از نامزدهای مخالف نظام را برانگیخته و خواستار مداخله بیشتر دولت در اقتصاد است.

مشکلات عملی نیز وجود دارد. به جز برزیل ، مهندسین نرم افزار کمبود دارند و دانشگاه ها تکنسین های کافی کار نمی کنند. اتصالات ثابت باند پهن در بسیاری از زمینه ها وجود ندارد.

در همین حال ، SoftBank’s Claure از افزایش تلاش های فناوری خود اطمینان دارد. “امروزه صندوق آمریکای لاتین بیش از 100 درصد IRR دارد [internal rate of return] به ارز محلی ، و احتمالاً این صندوق است که از دید IRR بهترین چیزی را که امروز داریم ، دارد. ”

سه موفقیت استارتاپ آمریکای لاتین

نوبانک ادعا می کند که بزرگترین داستان موفقیت در صحنه داخلی برزیل است. از زمان راه اندازی کارت اعتباری بدون هزینه سالانه در سال 2014 ، fintech بیش از 40 میلیون DKK جمع آوری کرده است. مشتریان در سراسر کشور خود ، مکزیک و کلمبیا.

یک دور بودجه در سال جاری ارزش 30 میلیارد دلار به اسب شاخدار داد و اکنون در حال بررسی اولین عرضه عمومی در ایالات متحده است. با تمرکز بر فناوری و خدمات به مشتریان ، گروه مستقر در سائوپائولو صنعت بانکداری برزیل را که به دلیل کارمزد و بوروکراسی بالا مشهور است به چالش کشید.

Nubank از طریق برنامه تلفن های هوشمند خود ، حساب های شخصی و تجاری ، وام ، بیمه و محصولات سرمایه گذاری را نیز ارائه می دهد.

پلت فرم اتومبیل های استفاده شده آنلاین صنوبر در سال 2016 توسط کارآفرینان ونزوئلایی در مکزیک تأسیس شد. این شرکت اخیراً 700 میلیون دلار جمع آوری کرده است. در دور مالی که 8.7 میلیارد دلار برآورد شد ، یکی از بالاترین در آمریکای لاتین است. سرمایه گذاران شامل General Catalyst ، SoftBank و دیگران هستند.

مشتریان می توانند خودروهای فرسوده خود را در محل بخرند یا بفروشند ، زیرا این شرکت به عنوان یک واسطه عمل می کند و خودروها را بازرسی می کند و همچنین منابع مالی ، ضمانت نامه و تحویل در خانه را ارائه می دهد. این شرکت در حال حاضر در برزیل و آرژانتین فعالیت می کند و هدف آن گسترش بیشتر است.

© جفری ایزاک گرینبرگ / آلامی

راپی موفقیت راه اندازی کلمبیا است. کارآفرینان محلی این کسب و کار را در سال 2015 برای تهیه مواد غذایی شروع کردند ، اما از آن زمان به حوزه هایی مانند خدمات مالی گسترش یافته است. پس از گسترش به نه کشور و بیش از 200 شهر ، هدف آن تبدیل شدن به “سوپر اپ” آمریکای لاتین است.

از جمله نوآوری های راپی ، سرویس Turbo Fresh است که قصد دارد با استفاده از لجستیک پیچیده “آخرین مایل” ، بیشترین تقاضای محصولات را در عرض 10 دقیقه به مشتریان تحویل دهد. نام شرکت روی “rápido” ، کلمه اسپانیایی به معنای “سریع” است.

این مقاله از زمان انتشار برای اصلاح املای Kaszek Ventures تغییر یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید