آنچه هر والدینی باید در مورد کودکان و حساسیت غذایی بدانند


این وظیفه همه ماست که کودکان را ایمن نگه داریم. در اینجا شش نکته مهم وجود دارد که هر والدینی باید در مورد حساسیت غذایی بدانند.

چند تابستان پیش در تعطیلات خانوادگی بودیم و اولین شام خود را در یک خانه ساحلی اجاره ای به اشتراک گذاشتیم که چیزی به طرز وحشتناکی اشتباه پیش رفت.

یک عضو نوجوان اخیراً تشخیص داده شده بود که به مرغ حساسیت دارد. پیتزاهایی که می پختیم و می پختیم در لیست مواد تشکیل دهنده مرغ نبود ، اما بعد از شام احساس خارش کرد. مقداری بنادریل خورد ، اما باز هم لب هایش شروع به تورم کرد. سپس گفت که در بلع مشکل دارد.

خانه ما در یک شهر ساحلی خواب آلود قرار داشت. ما هیچ ایده ای نداشتیم که نزدیکترین اورژانس یا بیمارستان کجا می تواند باشد. والدینش با 911 تماس گرفتند. اگرچه آنها قبلاً هرگز نیازی به استفاده از یک EpiPen نداشتند ، اما آنها دو عدد را بسته بندی کرده بودند. اولی را به او دادند و منتظر آمبولانس بودند.

چیزی که در آن لحظه متوجه شدم

امدادگران از شخصی خواسته اند در انتهای مسیر تاریک بایستد تا بداند کجا باید بچرخد. من و شوهرم داوطلب شدیم. وقتی منتظر چیزی بودیم که به نظر می رسید بسیار طولانی بود تا کمک برسد ، ترسیدم.

من می دانستم که ترس چیزی است که بسیاری از والدین هر روز هنگام فرستادن فرزندان خود به مدرسه با آن زندگی می کنند-که در کنار نگرانی های معمول ناامیدی و ضربان قلب ، برخی از والدین نیز می ترسند که فرزندشان واکنش تهدید کننده ای برای زندگی داشته باشد. چیزی به ظاهر خوش خیم مانند یک تکه پیتزا یا یک کوکی. من از قبل اونو می دونستم. اما در آن لحظه ، من آن را احساس کردم. (پایان خوش: او به بیمارستان منتقل شد و کاملاً بهبود یافت.)

به عنوان یک مادر ، من با والدینی که دارای فرزند مبتلا به آلرژی غذایی هستند همدلی دارم. و به عنوان یک متخصص تغذیه ، من درک می کنم که همه چیز چقدر دشوار است: گیج کردن برچسب های مواد غذایی ، لیست پیچیده مواد تشکیل دهنده ، خطرات تماس متقابل. اما وقتی یکی از عزیزان واکنش آلرژیک شدیدی در مقابل شما داشته باشد ، واقعاً ضربه می زند.

چرا برای همه ما مهم است

حتی اگر فرزند شما به غذا حساسیت ندارد ، یکی از دوستان یا اعضای خانواده اوست. از هر 13 کودک در ایالات متحده ، یک نفر حساسیت غذایی دارد– که مربوط به حدود دو کودک در هر اتاق مدرسه است!

حتی اگر شخصاً تحت تأثیر حساسیت غذایی قرار نگرفته باشید ، اقدامات شما می تواند خانواده هایی را که تحت تاثیر قرار می گیرند ، تحت تأثیر قرار دهد. حقیقت این است که همه والدین باید اصول اولیه آلرژی غذایی را درک کنند تا بتوانیم همه کودکان را ایمن نگه داریم. در اینجا چیزی است که همه والدین باید در مورد کودکان و حساسیت غذایی بدانند:

کودکان و IBS

1. این یک واکنش آلرژیک است

اگرچه کودک قبلاً علائم (یا علائم بسیار خفیف) را تجربه نکرده است ، اما به سرعت می تواند به یک واکنش شدید تبدیل شود. بنابراین این کلید عمل در اولین علائم حساسیت است.

علائم واکنش آلرژیک خفیف تر عبارتند از:

 • کندوها
 • قرمزی پوست
 • خارش دهان یا زبان
 • عطسه
 • دردهای شکمی
 • تهوع و استفراغ

علائم واکنش آلرژیک شدید عبارتند از:

 • تورم لب ، زبان و گلو
 • سینک نگران کننده
 • خش خش
 • احساس ضعف
 • درد قفسه سینه

2. نحوه استفاده از EpiPen

تزریق کننده های اپی نفرین مانند EpiPens حاوی داروهایی هستند که واکنش آلرژیک را درمان می کنند و می توانند زندگی را نجات دهند! اگر کودکی با حساسیت غذایی در خانه دارید ، مطمئن شوید که والدین یک EpiPen را با شما بگذارند (یا برای کودکان بزرگتر که آن را با خود برده اند).

استفاده از قلم در واقع ساده است – و دانستن نحوه استفاده از آن در زمان اضطراری باعث صرفه جویی در وقت و استرس می شود. چند دقیقه دیگر وقت بگذارید این ویدیوی سریع را تماشا کنید برای یادگیری نحوه

اگر با فردی که پاسخ می دهد تنها هستید ، ابتدا قلم را بدهید و سپس با 911 تماس بگیرید. اگر با دیگران هستید ، هنگام دادن قلم با کسی تماس بگیرید. به یاد داشته باشید که EpiPen تا زمانی که فرد تحت درمان قرار گیرد ، برای شما وقت می گیرد. حتی اگر قلم به کودک داده شود ، باز هم کودک باید به بیمارستان برود زیرا واکنش ممکن است عود کند و ممکن است به داروهای اضافی نیاز داشته باشد.

3. نحوه حفظ امنیت کودکان

اگر کودکی با حساسیت غذایی تحت مراقبت خود دارید ، مطمئن شوید که دقیقاً می دانید به چه چیزی حساسیت دارد و چه چیزی ممکن است داشته باشد یا چه نداشته باشد. بدیهی است که کودکان بزرگتر در خواندن برچسب و صحبت کردن بهتر عمل می کنند ، اما کودکان کوچک نمی توانند. در صورت شک ، همیشه با والدین کودک تماس بگیرید – یا از قبل بپرسید که داشتن چه چیزی امن است.

4. نحوه خواندن برچسب مواد غذایی برای آلرژی

FDA نیاز دارد که تولیدکنندگان غذا بزرگترین تولیدکنندگان غذا می نامند: شیر ، تخم مرغ ، غذاهای دریایی ، آجیل ، بادام زمینی ، گندم و سویا (و از سال آینده کنجد). اینها باید در برچسب ها در یکی از دو مکان ظاهر شوند:

 • داخل پرانتز بعد از نام ماده به شرح زیر است: “آب پنیر (شیر)”
 • درست بعد یا در کنار فهرست مواد تشکیل دهنده در عبارت “حاوی” مانند این: “حاوی گندم ، شیر و سویا”

همچنین می توانید عباراتی مانند “ممکن است حاوی گندم و سویا” یا “فرآوری شده در گیاهی باشد که از بادام زمینی نیز استفاده می کند” را مشاهده کنید. این اظهارات به منظور هشدار از تماس متقابل است که هنگام آلوده شدن غذا یا نوشیدنی به آلرژن ایجاد می شود ، زیرا آنها بر روی یک تجهیزات (یا به سادگی در یک منطقه) درمان می شوند. برخی از مردم می خواهند آلرژی غذایی از محصولات دارای این هشدارها اجتناب کند ، در حالی که برخی دیگر نمی خواهند.

4. قوانین مدرسه و اردو شما چیست؟

مدارس ، اردوگاه ها و دیگر مکان هایی که کودکان در آنجا جمع می شوند ، سیاست هایی برای محافظت از کودکان در نظر گرفته اند. قبل از بسته بندی ناهار یا میان وعده – یا ارسال غذای مناسب برای جشن تولد یا کلاس – مطمئن شوید که آیا محدودیتی برای بسته بندی یا ارسال آن دارید. اگر وجود دارد ، آنها را جدی بگیرید.

طرز تهیه یخ طبیعی صورتی

5. چگونه همه کودکان را شامل شود

همه کودکان باید احساس کنند که بخشی از سرگرمی هستند. اگر میزبان رویدادی هستید ، در مورد آلرژی غذایی با والدین تماس بگیرید و بدانید چه چیزی می توانید به او بدهید – یا از قبل به آنها اطلاع دهید تا بتوانند یک درمان ایمن برای فرزندشان ارسال کنند (و اگر ترجیح می دهند چیزی با خود شما بیاورند ناراحت نشوید!) به اگر از نانوایی محلی غذای خود را دریافت می کنید ، در مورد آلرژن هایی که در کارخانه خود استفاده می کنند از آنها بپرسید. برای مهمانی های کلاس یا ترفند یا رفتار ، از این لیست 20 درمان که عاری از آلرژن های اصلی هستند استفاده کنیدبه یا جشن گرفتن با اقلام غیر خوراکی مانند برچسب یا سایر نشانه ها را در نظر بگیرید.

حساسیت غذایی دعوت مادر برای همدلی - تغذیه مادر واقعی

6. اینکه خانواده ها مستحق درک و همدلی هستند

همه والدین به امنیت فرزند خود اهمیت می دهند. اما تصور کنید که ممکن است با یک لقمه کوچک و ناخواسته از غذای اشتباه ، زندگی فرزند شما به خطر بیفتد. بنابراین اگر احساس می کنید از سیاست بادام زمینی مدرسه خود ناراحت هستید یا از اینکه مادر از مواد اولیه کاپ کیک هایی که برای مهمانی آورده اید درخواست می کند ، ناراحت هستید ، خودتان را جای آنها بگذارید. در اینجا یک مقاله قدرتمند وجود دارد که دوستم در مورد داشتن فرزند با حساسیت غذایی تهدید کننده زندگی نوشت: حساسیت غذایی تماس مادر برای همدلیدیدگاهتان را بنویسید