اگر فرزندتان شام نمی خورد چه باید بکنید


آیا از اینکه کودک شما شام نمی خورد ناراحت هستید؟ در اینجا یک راه حل ساده برای کاهش استرس وجود دارد – این برای ما کار کرد!

آیا فرزندی دارید که فقط شام نمی خواهد؟

من کردم. وقتی پسر کوچکترم بچه کوچکی بود ، اعتصاب شام کرد که تقریباً مرا مجبور کرد.

اگرچه اوضاع در نهایت بهتر شد ، اما شام هنوز مدتی برای او مهم نبود. اغلب او فقط چند لقمه می خورد. بعضی شبها اصلاً نیش نمی زد.

بنابراین (می دانید چه اتفاقی می افتد ، درست است؟) او حدود 30 دقیقه بعد اعلام کرد که گرسنه است. که باعث خنده ما خواهد شد.

چرا شام برای کودکان خردسال دشوار است

من از زبان بسیاری از والدین می شنوم که بچه های کوچکشان واقعا برای شام تلاش می کنند (بخوانید: 5 دلیل که چرا کودک نوپا شام نمی خورد) در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا کودک خردسال شما نمی خواهد شام بخورد:

  • آنها از بین می روند
  • اگر آنها به پیش دبستانی یا مهد کودک می روند ، کل روز را صرف نگه داشتن آن در کنار هم کرده اند
  • آنها ممکن است خیلی نزدیک شام غذا بخورند ، بنابراین واقعاً گرسنه نیستند
  • آنها ممکن است آب یا شیر زیادی داشته باشند ، که باعث احساس سیری آنها می شود

این راه حل ساده ما بود

من می خواستم سطح انرژی ، روحیه و اشتهای پسرم را در زمان شام خانوادگی بفهمم. اما من همچنین می خواستم که او یک غذای مقوی بخورد.

همانطور که من می بینم ، کودکان خردسال ممکن است تمرکز یا اشتهای کافی برای شام خانوادگی نداشته باشند. اما این بدان معنا نیست که آنها نباید شام را از دست بدهند.

بنابراین ابتدا مطمئن شدم که او قوانین را هنوز می داند:

بنابراین در آن شبهایی که به سختی بشقاب خود را لمس کرد ، این تاکتیک ناامیدی های من را برطرف کرد: ما فقط بشقاب غذای او را ذخیره کردیم.

چجوری این رو راه بندازم

در مورد کاری که انجام می دهید توضیح دهید. اگر فرزند شما نمی خواهد شام بخورد ، با آرامش بگویید: “به نظر می رسد که شما در حال حاضر خیلی گرسنه نیستید. ما شام شما را ذخیره می کنیم و اگر گرسنه شدید می توانید آن را میل کنید. ”

بعداً پیشنهاد دهید اگر فرزند شما به آشپزخانه باز می گردد و می گوید گرسنه است ، به او بگویید: “خوب ، این شام شماست که برای شما ذخیره کردیم. میخوای برات گرمش کنم؟ ”

همه اینها را به صورت واقعی انجام دهید. این مجازات نیست شما به اشتهای فرزند خود احترام می گذارید.

آیا می خواهید بشقاب کودک خود را تازه نگه دارید اما از روکش پلاستیکی استفاده نکنید؟ من استفاده می کنم این روکش های کاسه ای قابل بازیافت هوشمند (در تصویر بالا نشان داده شده است) برای باقی مانده و همچنین برای بالا بردن خمیر نان ، خورش ها و موارد دیگر.

چرا من آن را با "غذایی که هرگز نباید خورد" لیست!  توسط تغذیه مامان واقعی

اگر فرزند شما نمی خواهد شام ذخیره شده را بخواهد؟

شبهایی بود که پسر ما از بشقاب پنهان راضی نبود (و بعضی شبها ما به سادگی فراموش کردیم و غذای او دور ریخته شد … یا شوهرم خورد).

اما شب های دیگر ، پس از صرف چند لقمه در وعده شام ​​، او تمام بشقاب شام گرم خود را خورد – سپس درخواست کمک دیگری کرد.

در ابتدا ، این می تواند برای کودکان شما یک شگفتی ناخوشایند باشد ، به خصوص اگر آنها عادت کرده اند بعد از شام از میان وعده مورد علاقه خود استفاده کنند. اما در آنجا بمانید و امیدوارم روال عادی و مورد انتظار شود.

اگر استراتژی بشقاب ذخیره شده کاملاً از بین رفت و سوخت ، یک صفحه از دینا رز ، “جامعه شناس غذا” ، نویسنده در مورد کلم بروکلی نیست، که از داشتن “پشتیبان” حمایت می کند ، که یک غذای نسبتاً خسته کننده اما مغذی است که فرزند شما دوست دارد اما دوست ندارد. رز می گوید این می تواند چیزی در راستای موارد زیر باشد:

  • یک فنجان پنیر (این همان چیزی است که رز برای دخترش استفاده کرد)
  • یک فنجان شیر
  • ماست ساده (بدون طعم)
  • دعاها
  • توفو
آیا شیر کامل سالم تر است؟

به یاد داشته باشید: این یک عمر است

وقتی در مراحل ناامید کننده ای مانند این هستید ، به سختی می توانید به خاطر بسپارید که این فقط یک فصل زندگی است و دائمی نیست.

امتناع فرزند شما از خوردن شام عمری است که شما در حال گذر از آن هستید. فرزند شما سرانجام دوباره شام ​​می خورد. در زمان عادی.

و سپس به فصل دیگری می روید با مسابقات خاص خود – و شادی ها!

من یک شرکت کننده در برنامه Amazon Services LLC Associates Program هستم ، یک برنامه تبلیغاتی وابسته که به منظور ایجاد هزینه برای من از طریق پیوند به Amazon.com و سایت های مرتبط طراحی شده است.دیدگاهتان را بنویسید