رژیم کاهش وزن 7 روزه – رژیم کاهش وزن


رژیم لاغری 7 روزه
رژیم لاغری 7 روزه

رژیم کاهش وزن 7 روزه

امروزه با مکانیزه شدن مشاغل ، روز به روز تحرک افراد کاهش یافته و این مشکل باعث ایجاد مشکل چاقی شده است. این مشکل یک ضعف عمده در ظاهر و تناسب اندام است و برای سلامتی مضر است. حال ، فرض کنید شرایطی برای این فرد وجود دارد که باید سریع وزن خود را کاهش دهد. به عنوان مثال ، او به یک مهمانی بزرگ یا یک جلسه مهم دعوت شده است و زمان کافی برای آماده سازی لباس مناسب را ندارد و لباسی را که دوست دارد بپوشد ندارد. در چنین مواردی ، اولین سالی که به ذهن این فرد می رسد این است که آیا راه حلی کاربردی وجود دارد که بتواند به سرعت وزن خود را کاهش داده و لباس های مورد علاقه خود را بپوشد و ظاهر خوبی داشته باشد؟

در این مقاله ، ما یک رژیم غذایی 7 روزه ارائه می دهیم که می توانید برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم انجام دهید.

اهمیت انتخاب رژیم غذایی مناسب

نکته مهم در انتخاب روش صحیح کاهش وزن این است که همیشه به دنبال رژیم های طبیعی برای این کار باشید و هرگز از قرص ها و مکمل های رژیمی مختلف استفاده نکنید که با ترفندهای تبلیغاتی مانند معجزه کاهش وزن و … مردم را فریب دهد. استفاده نکن. با برنامه ریزی مناسب و رژیم غذایی سالم می توانید بدن خود را به وزن دلخواه برسانید. ایده حذف یک یا دو وعده غذایی اصلی یا وعده های غذایی نامنظم نمی تواند به کاهش وزن شما کمک کرده و سلامت شما را به خطر بیندازد. همچنین ، همیشه به یاد داشته باشید که اهداف دست نیافتنی را تعیین نکنید ، زیرا بدن شما می تواند تا حدی با ورزش و رژیم غذایی سخت کنار بیاید.

رژیم GM چیست؟

رژیم 7 روزه که به عنوان رژیم GM (GM) شناخته می شود ، یکی از آن برنامه های رژیم است که می تواند به شما در کاهش وزن بین 6 تا 7 کیلوگرم در هفته کمک کند. با انجام این رژیم ، بدن کالری دریافت می کند و در نتیجه ، فرد سریعتر وزن خود را کاهش می دهد. با این حال ، این روش مانند همه روش های کاهش وزن ، مزایا و معایب خاص خود را دارد و باید در همه جنبه ها مورد بررسی قرار گیرد تا این امر به سلامت فرد آسیب نرساند ، که در این مقاله مورد بحث قرار می گیرد.

اطلاعات دقیقی در مورد سابقه و روش این رژیم وجود ندارد. در ابتدا ، تصور عمومی این بود که این طرح طراحی و به کارکنان جنرال موتورز ارائه شده است ، که تا حد زیادی رد شد. مدت زمان این رژیم 7 روز است و از شما خواسته می شود که هر روز از غذاهای خاصی استفاده کنید که اکثر آنها مجاز به خوردن سبزیجات هستند و فقط در روزهای آخر مجاز به خوردن گوشت خواهید بود. یک عامل مهم در افزایش وزن ، دریافت کالری بیشتر از نیاز بدن است. دلیل کاهش سریع وزن با این روش استفاده از غذاهای کم کالری مانند میوه ها و سبزیجات است. بنابراین میزان کالری مصرفی در طول روز بیشتر از میزان دریافتی خواهد بود. متخصصان تغذیه معتقدند این سریع ترین و طبیعی ترین راه برای کاهش وزن بدون استفاده از مواد شیمیایی است. این رژیم هیچ گونه محدودیت کاری و سنی ندارد و هرکسی می تواند به راحتی با این رژیم لاغر شود.

برای شروع رژیم GM ، مهمترین چیز این است که ذهن خود را آماده کرده و هدف خود را مشخص کنید. زیرا اگر هدفی را با ذهن آماده در نظر بگیرید و دنبال کنید ، هرچه جلوتر بروید ، بیشتر باور خواهید کرد که به آن خواهید رسید و بنابراین برای رسیدن به این هدف تمام تلاش خود را انجام خواهید داد. و بهره وری شما افزایش می یابد. در طول این رژیم ، شما فقط باید از غذاهایی که توسط این رژیم تجویز شده است استفاده کنید. مهم است که به خاطر داشته باشید که این رژیم نیازی به گرسنگی در طول روز ندارد. از آنجا که نتیجه برعکس است و به جای کاهش وزن ، با افزایش وزن روبرو خواهید شد و تمام تلاش خود را هدر خواهید داد. ممکن است عجیب به نظر برسد که می توانید در حال حاضر و بدون گرسنگی به طور م weightثر وزن خود را کاهش دهید ، اما این رژیم غذایی برای در نظر گرفتن کالری موجود در غذا طراحی شده است ، شما می توانید در تمام ساعات روز. تنها چیزی که بر آن تأکید می شود رعایت دقیق دستورات این رژیم است.

اهداف رژیم جنرال موتورز

  • تنها در 7 روز تا 7 کیلو وزن کم کنید
  • سم زدایی کامل بدن
  • عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد
  • قدرت سوزاندن چربی بدن را افزایش دهید

دستور رژیم لاغری 7 روزه برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم

اول از همه ، ذکر این نکته ضروری است که قبل از این رژیم باید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. همانطور که اشاره کردم ، این رژیم 7 روز طول می کشد و شما فقط باید از غذاهای ذکر شده در دستورالعمل برای کاهش 7 کیلوگرم استفاده کنید:

1 روز اول رژیم: میوه تازه بخورید

روز اول برای شما بسیار مهم خواهد بود. زیرا شما اولین قدم را برای رسیدن به هدف برمی دارید و تغییری اساسی در زندگی خود ایجاد می کنید. بنابراین ، طبیعی است که این روز برای شما کمی سخت باشد. در این مرحله باید از میوه های مختلف استفاده کنید. سبزیجاتی مانند هندوانه و خربزه می توانند انتخاب های خوبی باشند. لازم به ذکر است که استفاده از موز در بین میوه ها مجاز نیست. همچنین اجازه نخواهید داشت از سبزیجات خام یا پخته استفاده کنید. نوشیدن بین 8 تا 12 لیوان آب را فراموش نکنید. بنابراین در روز اول ، هر زمان که گرسنه شدید ، فقط میوه بخورید.

2 روز دوم رژیم: سبزیجات بخورید

برخلاف روز اول ، شما مجاز به خوردن سبزیجات نبودید. روز بعد ، می توانید از سبزیجات به اندازه دلخواه استفاده کنید. شما حتی مجاز به طبخ سبزیجات هستید ، اما در پخت سبزیجات نباید از روغن استفاده کنید. استفاده از حبوبات آب پز ، هویج خام یا آب پز ، کلم بروکلی ، خیار ، سالاد و غیره. در این روز بسیار توصیه می شود جالب است بدانید که سیب زمینی نیز سبزی محسوب می شود و به دلیل داشتن کربوهیدرات زیاد ، می توانید آن را صبحانه پخته بخورید ، به طوری که در طول روز بسوزد و انرژی لازم برای انجام فعالیت های مختلف را داشته باشد. در این روز ، تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش مشاهده خواهید کرد و ممکن است تعداد دفعات مراجعه به خدمات بهداشتی افزایش یابد. نوشیدن بین 8 تا 12 لیوان آب را فراموش نکنید.

3 روز سوم رژیم کاهش وزن: با خوردن میوه ها و سبزیجات پوست سالم را تجربه کنید

در واقع ، سومین روز برنامه غذایی GM ترکیبی از دو روز گذشته است. به این ترتیب شما مجاز به خوردن سبزیجات و میوه ها در طول روز هستید. موارد منع مصرف برای این مرحله موز و سیب زمینی است. می توانید از بقیه میوه ها و سبزیجات به ترتیب دلخواه استفاده کنید ، به عنوان مثال ، صبح در رژیم غذایی سبزیجات و بعد از ظهر در رژیم میوه ، یا برعکس یا به صورت ترکیبی. مانند مراحل قبل ، باید 8 تا 12 لیوان آب بنوشید.

4 روز چهارم رژیم غذایی برای کاهش وزن: موز و شیر بخورید

روز چهارم یکی از روزهای جذاب این رژیم است. شما مجاز هستید بین 8 تا 12 موز در طول روز بخورید و حداکثر 3 لیوان شیر مصرف کنید. ممکن است نگران باشید که برنامه روز چهارم برای ایجاد گرسنگی طراحی شده است ، اما در پایان روز احساس سیری خواهید کرد. البته باید قسمت شیر ​​و موز را به گونه ای تقسیم کنید که در طول روز اصلاً احساس گرسنگی نکنید.

5 روز 5 رژیم کاهش وزن: خوردن گوجه فرنگی

پنجمین روز ، روز خوردن گوجه فرنگی است. این روز برای شما نیز جالب خواهد بود. زیرا می توانید یک فنجان برنج با 6 تا 7 گوجه فرنگی در روز بخورید. همانطور که می دانید ، خوردن گوجه فرنگی مقدار زیادی اسید اوره را در بدن افزایش می دهد ، بنابراین برای رقیق کردن آن میزان آب خود را افزایش دهید. این مقدار می تواند به 15 لیوان آب در روز برسد.

6 روز ششم رژیم لاغری: یک فنجان برنج میل کنید!

در این روز ، شما همچنین مجاز خواهید بود از یک فنجان برنج استفاده کنید. در طول روز می توانید با مصرف انواع سبزیجات سیر بمانید. نوشیدن بین 8 تا 12 لیوان آب را فراموش نکنید. در این مرحله ، شما نور را در بدن خود احساس خواهید کرد و سیستم گوارش تقویت می شود.

7 هفتمین روز رژیم کاهش وزن: آب میوه و سبزیجات

آخرین روز برنامه غذایی GM بهترین و جالب ترین روز است. در این قسمت می توانید با یک فنجان برنج و هر مقدار سبزیجات و آب میوه ای که می خواهید برای خود مهمانی ترتیب دهید.

در پایان این مرحله و در واقع برنامه رژیم غذایی 7 روزه ، متوجه کاهش قابل توجه وزن خواهید شد. با حذف غذاهای پرکالری و خوردن مقدار زیادی میوه ، سبزیجات و آب ، علاوه بر کاهش وزن ، سلامتی و طراوت را به ارمغان آورده اید. اگر به پوست خود در آینه نگاه کنید ، متوجه می شوید که آن شاداب تر و شفاف تر است. علاوه بر این ، دستگاه گوارش خود را تقویت کرده اید.

مزایای رژیم GM

  1. مهمترین و اصلی ترین مزیت رژیم جنرال موتورز این است که به شما در کاهش وزن در کوتاه ترین زمان ممکن کمک کند. این فرایند با کاهش مصرف غذاهای پرکالری انجام می شود.
  2. باعث سم زدایی بدن می شود ؛ با کاهش میزان کالری در بدن ، مقدار زیادی سم همراه با مواد زائد از بدن دفع می شود. البته به خاطر داشته باشید که رژیم های سم زدایی برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند زیرا می توانند به بدن آسیب برسانند.

معایب GM

  1. این رژیم حاوی مواد مغذی مهم و حیاتی مورد نیاز بدن نیست: در اولین روزهای این رژیم خبری از چربی ها ، ویتامین B12 ، آهن و سایر مواد مغذی نیست. همچنین هیچ اثری از پروتئین در این رژیم وجود ندارد ، در حالی که پروتئین اشتها را کاهش می دهد و رژیم غذایی با پروتئین بالا به کاهش وزن کمک می کند. حتی بیشتر از رژیم های حاوی کربوهیدرات بالا. کمبود مواد مغذی و در نتیجه عدم دریافت همه درشت مغذی ها برای بدن مضر است و فرد در برخی از روزها گرسنه و دست و پا چلفتی می شود.
  2. این رژیم معتبر نیست. زیرا تاکنون هیچ تحقیقی از آن حمایت نکرده است.
  3. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. در واقع ، با کاهش میزان کالری مصرفی ، بدن شما آب خود را از دست می دهد که منجر به کاهش ناگهانی وزن می شود. بنابراین باید رژیم غذایی را در نظر بگیرید که تمام نیازهای بدن به مواد مغذی را در نظر گرفته و فعالیت بدنی را با آن ترکیب کند. چنین رژیم هایی چربی سوزی می کنند و علاوه بر کاهش وزن ، سلامت شما نیز حفظ می شود.

آیا رژیم جنرال موتورز ارزش امتحان کردن را دارد؟

بسیاری از افراد تحت شرایط خاصی به دنبال راهی سریع برای کاهش وزن هستند. متأسفانه ، کاهش وزن دائمی برای یک هفته غیرممکن است ، زیرا خلاص شدن از شر چربی انباشته شده در بدن به زمان بیشتری نیاز دارد. اگرچه این رژیم شما را به خوردن میوه و سبزیجات بیشتر ترغیب می کند و مصرف قند و نوشیدنی های شیرین را محدود می کند ، اما این کاهش وزن موقتی است و بدن شما با همان سرعت به وزن قبلی خود برمی گردد. توصیه کلی این است که درگیر چنین رژیم هایی نشوید و بدن خود را در معرض آسیب های مختلف قرار ندهید زیرا مواد مغذی مورد نیاز خود را مصرف نمی کنید. اگر بنا به دلایلی نیازی به کاهش موقت وزن ندارید. بنابراین ، یک رژیم غذایی سالم و متعادل را با مشورت متخصص تغذیه انتخاب کنید و سلامت خود را در کنار ورزش روزانه تضمین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید