نکته جس برای داشتن روحیه متعادل


دانستن اینکه افسردگی یکی از شایع ترین شرایط است و برآورد می شود بیش از 300 میلیون نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار دهد ، یک آمار تکان دهنده و غم انگیز است. این حدود 4.4 درصد از جمعیت جهان است. انتظار می رود تعداد واقعی بیشتر باشد زیرا بسیاری از موارد تشخیص داده نشده است. در بحبوحه همه گیری جهانی ، افزایش اختلالات مانند اضطراب ، استرس و خلق و خوی ضعیف ، که همه آنها به هم مرتبط هستند و می توانند در ایجاد علائم افسردگی نقش داشته باشند ، در سراسر جهان بارزتر شده است. اخیراً ، Lifeline با افزایش 50 درصدی تماس ها در 58 سال گذشته به بالاترین حد خود رسیده است – که همه چیز را در مورد وضعیت سلامت روان ما در حال حاضر نشان می دهد.

من با مشکلات شخصی خود در زمینه سلامت روان روبرو بوده ام ، و این چیزی است که من بسیار مشتاق صحبت درباره آن ، حمایت از یکدیگر و حذف انگ این موضوع هستم. در طول سفر شفابخش خودم ، لیستی از شیوه ها و ابزارهای شخصی خود تهیه کرده ام که واقعاً به من کمک می کند در شرایط سخت تر از خودم حمایت کنم و روحیه ام را متعادل کنم. امیدوارم اینها نیز به شما کمک کنند.

مدیریت سطح استرس من

این کلید یک روحیه سالم متعادل است. 8-9 ساعت خواب (ضروری) ، 10 دقیقه تمرین تنفسی و پیاده روی روزانه در طبیعت واقعاً استرس من را کاهش می دهد و روحیه ام را بالا می برد.

همه ماکروهای مهم را بخورید

خلق و خوی پایین ممکن است با افت قند خون همراه باشد. اطمینان از اینکه ما در هر وعده غذایی کربوهیدراتهای پیچیده ، پروتئین ، فیبر و سبزیجات را که به آرامی آزاد می شوند می خوریم ، به تعادل سطح قند خون شما کمک می کند ، که می تواند از خلق و خوی پایدار پشتیبانی کند. در این یادداشت ، از مصرف قند / کربوهیدرات تصفیه شده خود آگاه باشید ، زیرا این می تواند باعث افت قند خون شود که بر روحیه شما تأثیر می گذارد.

چربی ها و پروتئین های سالم

این مواد مغذی می توانند از تولید کننده های عصبی سالم مانند سروتونین پشتیبانی کنند. بسیار مهم است که هر دو را در هر وعده غذایی قرار دهید.

توجه به الکل

جامعه من می داند که من در مورد تعادل هستم ، این بدان معناست که من دوست دارم عاقلانه و معتدل از الکل لذت ببرم. شراب فرانسوی و کوکتل جین رفتن من است. با این حال ، ما باید توجه داشته باشیم که الکل می تواند تأثیر افسردگی داشته باشد ، که می تواند بر روحیه ما در روز بعد از مصرف تأثیر بگذارد. توجه به نحوه واکنش شما به الکل و تعدیل عادات بر این اساس بسیار مهم است. برای من ، 2-3 نوشیدنی خوب است ، اما هر چیزی بیش از آن می تواند روحیه من را تحت تأثیر منفی قرار دهد.

شنا در دریا

هر بار روحیه ام را بالا می برد! از طرف دیگر ، پیاده روی در هوای تازه نیز روحیه را بالا می برد.

مرزهای رسانه های اجتماعی

این واقعاً بسیار مهم است. من معتقدم که سرازیر شدن اطلاعات و مقایسه در رسانه های اجتماعی واقعاً می تواند بر تولید کننده های عصبی مغز و در نتیجه بر خلق و خوی ما تأثیر بگذارد. ما باید در دنیایی که در آن زندگی می کنیم مرزهایی را تعیین کنیم تا احساس آرامش و آرامش پیدا کنیم. قانون شخصی من این است که همه رسانه های اجتماعی را تا سال 2030 خاموش کنم. خودم برنامه اینستاگرام خود را حذف می کنم. زندگی من را تغییر داد.

وقت با شوهر و عزیزانم

این همیشه باعث می شود احساس بهتری داشته باشم. با این حال ، این نکته نیز مهم است که بگوییم با نه گفتن به رویدادهای اجتماعی وقتی احساس خستگی یا غرق شدن می کنم ، خوب باشید.

به یاد داشته باشید ، در صورت نیاز ، پشتیبانی در دسترس است

توجه داشته باشید که هرگز تنها نیستید و پشتیبانی همیشه در کنار شماست. اگر افکار مضری را تجربه می کنید ، ما شما را تشویق می کنیم که در اسرع وقت با پزشک خود ، Beyond Blue (1300 22 4636) یا Lifeline (13 11 14) با خانواده و دوستان خود تماس بگیرید و از متخصصان کمک بخواهید. عشق و مراقبت زیادی را برای شما ارسال می کند.

منابع:

صدیقی MJ ، صالح MSM ، بشارالدین SNBB ، و همکاران. سافران (Crocus sativus L.): به عنوان یک داروی ضد افسردگی. J Pharm Bioallied Sciبه 2018؛ 10 (4): 173-180.

Jackson PA، Forster J، Khan J، Pouchieu C، Dubreuil S، Gaudout D، Moras B، Pourtau L، Joffre F، Vaysse C، Bertrand K، Abrous H، Vauzour D، Brossaud J، Corcuff JB، Capuron L، Kennedy DO به تأثیر مکمل عصاره زعفران بر خلق و خو ، بهزیستی و پاسخ به یک عامل استرس زای روانی در بزرگسالان سالم: یک کارآزمایی بالینی تصادفی ، دوسوکور ، موازی. Front Nutr. 2021 1 فوریه ؛ 7: 606124.

سازمان بهداشت جهانی. افسردگی و سایر اختلالات روانی شایعبه ژنو: برآوردهای بهداشت جهانی (2017).

Cuijpers P ، de Graaf R ، van Dorsselaer S. افسردگی جزئی: مشخصات خطر ، ناتوانی ، استفاده از مراقبت های بهداشتی و خطر ابتلا به افسردگی اساسی. J بر اختلاف نظر تأثیر می گذارد. آوریل 2004 79 (1-3): 71-9.

دیدگاهتان را بنویسید