ArcelorMittal با کاهش هزینه های تولید ، تولید برخی از کارخانه های اروپایی را متوقف می کند


ArcelorMittal به دلیل افزایش هزینه های انرژی به بزرگترین تولید کننده فولاد اروپا ، در ساعات اوج تولید ، به طور موقت تولید برخی از کارخانه های خود را “متوقف” کرده است.

این شرکت گفته است که مجبور شده است “وقفه های کوتاه و انتخابی تولید” را در برخی از کوره های قوس دار خود در اروپا اجرا کند و به اصطلاح “محصولات طولانی” تولید کند ، بیشتر محصولات مبتنی بر مواد اولیه که معمولاً در بخش ساختمان استفاده می شود.

این شرکت گفت که “وقفه” “مطابق با تغییرات ساعتی / روزانه قیمت برق” است ، و افزود که “در پاسخ به قیمت بالای انرژی ، تولید فولاد با هزینه اقتصادی بسیار چالش برانگیز است”.

این تأکید کرد که انتظار نداشت این وقفه ها “تأثیر معنی داری” بر حجم تولید یا توانایی آن در برآوردن تقاضای مشتری داشته باشد.

مت واتکینز ، تحلیلگر ارشد شرکت مشاوره کالایی CRU ، گفت که اپراتورهای کوره قوس الکتریکی اروپا به ویژه در معرض هزینه بالای برق قرار دارند و در نتیجه بیشتر دچار مشکل شدند.

ArcelorMittal به طور معمول حدود 40 میلیون DKK تولید می کند. تن فولاد در اروپا در سال ، که تقریباً. 10 میلیون برای مصالح ساختمانی آسیب دیده است.

این اخبار بر فشارهای تولیدکنندگان فولادی در اروپا تأکید می کند زیرا ترکیبی از هزینه های بالای انرژی و اختلالات زنجیره تامین بر آنچه که تا همین اواخر یکی از قوی ترین سالها برای صنعت به دلیل افزایش قیمت کالاها بود ، پیشی می گیرد.

اگرچه بسیاری از شرکتها با قراردادهای بلند مدت و حفاظت از آنها محافظت می شوند ، اما افزایش در بازارهای نقطه ای شروع به احساس می کند.

در اسپانیا ، تولید کننده فولاد سیدنور گفت که به دلیل آنچه که “قیمت گزاف برق” نامیده می شود ، مجبور بوده است تا به امروز 30 درصد تولید خود را کاهش دهد.

در بریتانیا ، دولت در حال بررسی برنامه نجات برای کمک به صنعت فولاد و دیگر مصرف کنندگان انرژی در زمستان با هشدارهایی مبنی بر تعطیلی کارخانه ها بدون کمک دولتی است.

چندین تولیدکننده فولاد ، از جمله بریتیش استیل در انگلستان ، اخیراً برای کاهش تاثیر هزینه های بالاتر ، هزینه اضافی را روی محصولات خاصی وضع کرده اند.

بریتیش استیل ، متعلق به گروه Jingye چین ، اعلام کرد که از 1 اکتبر مجبور شده است “اضافه بار موقت انرژی و حمل و نقل را برای همه سفارشات جدید” وضع کند.

به گفته افراد آشنا ، دیگران ، از جمله Tata Steel ، که کارخانه بزرگ فولاد پورت تالبوت در ولز را اداره می کند ، در حال بررسی افزایش قیمت هستند. این شرکت روز پنجشنبه از اظهارنظر در مورد این موضوع خودداری کرد.

واتکینز از CRU گفت که این صنعت همچنین تحت تأثیر کمبود تراشه جهانی قرار گرفته است که بر بخش خودرو تأثیر گذاشته است.

کاهش تقاضا از سوی خودروسازان اروپایی شروع به ضربه زدن به سفارشات کرد. این بخش حدود 20 درصد از تقاضای فولاد اروپا را تشکیل می دهد.

واتکینز گفت: “کارخانه های فولاد تا به حال کتابهای بسیار طولانی سفارش داشته اند و ناگهان دیگر مانند گذشته پر نشده اند.”

وی افزود: “این یکی از دلایلی است که ما پیش بینی می کنیم قیمت فولاد با کاهش تقاضا کاهش یابد.”

دیدگاهتان را بنویسید