قیمت ورزش های کارخانه ای چین از سال 1995 تا کنون سریع ترین افزایش را داشته است


قیمت های دروازه کارخانه در چین با بیشترین سرعت در بیش از یک ربع قرن افزایش یافت زیرا قیمت های زغال سنگ رکورد فشارهای تورمی را بر شرکت ها و تولیدکنندگان تشدید کرد.

شاخص قیمت تولیدکننده در سپتامبر 10.7 درصد در مقایسه با سال قبل از آن افزایش یافت ، داده های رسمی پنجشنبه نشان می دهد ، این بیشترین افزایش از سال 1995 است. در ماه اوت ، PPI 9.5 درصد اضافه کرد.

افزایش قیمت جهانی کالاها باعث شده تا قیمت ورزش های کارخانه ای در چین امسال به شدت افزایش یابد و کمبود زغال سنگ بحران انرژی را تشدید کرده و دولت را به تولید بیشتر دعوت کرده است.

افزایش قیمت تولیدکننده در کشور ، که در سپتامبر نیز با تأثیرات پایه در سال 2020 تقویت شد ، در زمانی که تورم بیشتر در ایالات متحده باعث نگرانی تصمیم گیرندگان شده است ، با دقت دنبال شد.

اما اعداد و ارقام هنوز به قیمت مصرف کننده در چین نرسیده است ، که در سپتامبر تنها 0.7 درصد افزایش یافته است ، که کندتر از ماه آگوست است.

گذشته از سیل احتمالی برای مصرف کنندگان چینی ، قیمت تولیدکنندگان نگرانی ها را در مورد هزینه های بیشتر برای بخش تولید این کشور افزایش داده است ، که به بهبود سریع این بیماری از همه گیری ویروس کرونا کمک کرد ، اما اکنون تحت فشار کمبود برق قرار دارد.

ژوی ژانگ ، اقتصاددان ارشد در Pinpoint Asset Management ، گفت: “ما معتقدیم خطر رکود تورمی در چین و سایر نقاط جهان در حال افزایش است.” “هدف بلندپروازانه بی طرفی CO2 فشار مستمر بر قیمت کالاها است که به شرکتهای پایین دستی منتقل می شود”.

داده های تجاری منتشر شده در روز چهارشنبه نشان داد که واردات زغال سنگ چین در ماه سپتامبر سال جاری 76 درصد افزایش یافته است زیرا این کشور به دنبال کاهش کمبودهایی است که منجر به سهمیه بندی قدرت در کارخانه ها و مشاغل شده است. این داده ها همچنین تجارت مقاومتی را علیرغم مسائل مربوط به انرژی نشان داد ، زیرا صادرات سالانه سالانه در همان ماه 28 درصد به دلار افزایش یافت.

پس از اعلام هدف در سال گذشته برای دستیابی به بی طرفی CO2 تا سال 2060 ، دولت با افزایش قیمت کالاها دست و پنجه نرم می کند. در نشست ایالتی در ماه مه به ریاست لی کیچیانگ ، نخست وزیر چین ، اعلام شد که شرکت های اصلی زغال سنگ “برای افزایش تولید تشویق می شوند”. هفته گذشته مقامات مغولستان داخلی دستور افزایش تولید دادند.

شینا یو ، دستیار اقتصاددان در Capital Economics ، گفت که شواهد کمی وجود دارد که کمبود برق قیمت کالاهای مصرفی نهایی را بالا می برد ، و افزود تورم کارخانه در چین “به مدت طولانی به این بزرگی نخواهد ماند”.

او گفت: “دیر یا زود ، قیمت زغال سنگ و فلزات با کاهش روند ساخت و ساز املاک و مستغلات کاهش می یابد.”

علاوه بر کمبود انرژی ، اقتصاد چین تحت فشار رکود در بخش بزرگ املاک و مستغلات و مشکلات مالی برخی از بزرگترین توسعه دهندگان املاک و مستغلات از جمله اورگراند قرار دارد که این هفته پرداخت سود اوراق قرضه دلاری را از دست داد.

اسرار تجارت

FT اسرار تجاری را تجدیدنظر می کند که باید روزانه در مورد تغییر چهره تجارت بین المللی و جهانی شدن بخوانید.

در اینجا ثبت نام کنید تا بفهمید کدام کشورها ، شرکت ها و فناوری ها اقتصاد جهانی جدید را شکل می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید